Zespół naukowców z Uniwersytetu w Nottingham zbadał niesamowite wręcz zdolności do regeneracji wypławka – pospolitego płazińca słodkich akwenów, prowadzącego drapieżny tryb życia. Zwierzę to potrafi w szybkim czasie zregenerować głowę po jej odcięciu (!), a także komórki mięśni oraz jelit


Piotr Derentowicz

Badacze stwierdzili, że wypławki dysponują dużą populacją komórek macierzystych, mogących przekształcić się w każdą tkankę organizmu. Odkryli również gen smed-prep, który steruje najbardziej niezwykłą zdolnością do regeneracji mózgu.

Prace, o jakich mowa, są niezmiernie istotne dla człowieka. Bowiem nasz organizm również zasiedlają komórki macierzyste, które potrafią różnicować się w różne typy komórek i odtwarzać tkanki – kostną, chrzęstną, mięśniową, nerwową.

Odkrywca ADHD (Attention Deficit Hyperactivity Disorder) - czyli zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z zaburzeniami koncentracji uwagi - Leon Eisenberg na kilka miesięcy przed swoją śmiercią wyznał, że choroba została przez niego wymyślona


Piotr Derentowicz

Doktor Leon Eisenberg, który zmarł w 2009 r. w wieku 87 lat był wybitną postacią w dziedzinie psychiatrii dziecięcej. W latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych ub. wieku przeprowadził badania medyczne nad dziećmi z problemami rozwojowymi, ze szczególnym uwzględnieniem autyzmu i deficytu uwagi. Na siedem miesięcy przed śmiercią, w lutym 2009 r., w ostatnim wywiadzie, jakiego udzielił, opublikowanym w niemieckim tygodniku Der Spiegel, stwierdził, że ADHD jest doskonałym przykładem fikcyjnej choroby.

Poniżej prezentujemy fragment publikacji zamieszczony w najnowszym numerze NŚ (6/2018)

Kamica to jedno z najczęstszych schorzeń układu moczowo-płciowego. Pojawia się niezależnie od wieku. Sprzyjają jej skłonności genetyczne, wady anatomiczne tego układu oraz częste zakażenia.


 Kinga Piaścik

Kamica nerkowa powstaje wskutek odkładania się w nerkach szkodliwych substancji. Kamienie mogą spowodować m.in. bardzo dokuczliwe kolki, bóle pleców i brzucha, a nawet, w skrajnych przypadkach, śmierć. Warto więc wiedzieć, skąd się biorą oraz jakie są wówczas metody leczenia.

Poniżej prezentujemy fragment publikacji zamieszczony w najnowszym numerze NŚ (5/2018)

Jak mówi stare powiedzenie: Jeśli chcesz zmienić swoje życie, musisz zmienić sposób myślenia. Sprawdza się to nie tylko w kreowaniu przyszłości, ale także w odbieraniu codzienności lub polepszaniu samopoczucia.


Czy zastanawiałeś się, dlaczego kiedy myślisz o osobie, którą znasz, ona o tym wie? Takie zjawisko nazywamy telepatią, ale odpowiedzialna za to jest energia skalarna znajdująca się w DNA, konstrukcja jej podwójnych spirali z pierścieniami pirymidynowymi (atomami 4C i 2N), które tworzą się na czterech podstawach pasm i odpowiadają za powstawanie fal magnetycznych falistych. Przenoszą one myśli do Wszechświata, a także umożliwiają otrzymywanie informacji zwrotnych. To właśnie fale skalarne są w stanie odesłać bardzo jasne i precyzyjne informacje, gdy dotrą do wyznaczonego celu.

 

 
 
Joomla Extensions