Jedną z najsilniejszych broni w walce z pasożytami są rośliny, które wytwarzają unikalne związki


Maria Rosiak

Pasożyt jest z definicji żywym organizmem żyjącym podczas całego cyklu rozwojowego, bądź jego części, kosztem innego organizmu (zwanego gospodarzem). Niektóre z nich pochodzą od naszych przodków naczelnych, inne od zwierząt, które udomowiliśmy lub z którymi mieliśmy kontakt w czasie naszej stosunkowo krótkiej historii na Ziemi. Chociaż zakażenia pasożytnicze częściej występują w krajach, gdzie ludzie cierpią z powodu złego odprowadzania ścieków, niewłaściwego uzdawniania wody i nieodpowiedniej higieniy żywności, na zarażenie pasożytami narażeni są wszyscy.

Atak drobnoustrojów na ludzki organizm jest zawsze sygnałem, że dzieje się coś niedobrego i że trzeba zmienić styl życia, dietę, sposób, w jaki traktujemy nasze ciało


Zbigniew Przybycień

Anthony William - autor książek Boski lekarz - sekrety leczenia chorób przewlekłych i niewyjaśnionych oraz Uzdrawianie tarczycy według boskiego lekarza twierdzi, że za wybranymi grupami chorobowymi kryją się podtypy wirusa EBV. Utrzymuje on np., że 95% wszystkich chorób gruczołu tarczowego, w tym zapalenie tarczycy Hashimoto, ma swoje źródło w infekcji wirusowej wywoływanej przez wirusa Epsteina-Barr. Pozostałe 5% to efekt napromieniowania (Boski lekarz..., s. 127). Przytoczone dane statystyczne opierają się na setkach przypadków, z jakimi William zetknął się w swojej praktyce uzdrowicielskiej.

Stanowi częstą dolegliwość u ludzi w każdym wieku. Utrudnia wykonywanie najprostszych życiowych czynności, uniemożliwia pracę zarobkową, uprawianie sportu oraz zakłóca sen


Aleksandra Piaścik

Staw barkowy łączy kończynę górną z tułowiem. Tworzą go kości: ramienna, łopatka, obojczyk, mostek oraz liczne więzadła, mięśnie, ścięgna, stawy i kaletki, które zapewniają jego stabilizację.

Ból mogą wywołać:

Z ostatnich badań wynika, że medytacja działa już na poziomie genów. To fascynujące i niezwykłe


Piotr Derentowicz

Medytacją nazywamy grupę wywodzących się ze Wschodu technik, związanych pierwotnie z rytualnymi, duchowymi praktykami. Jej istotą jest pełna świadomość, przytomna obecność, uważność rozumiana jako umiejętnność skupienia uwagi na tym, co dzieje się w chwili obecnej. W medytacji nie koncentrujemy się na myślach, pozwalając im płynąć bez względu na to, czy są to myśli przyjemne, czy wręcz przeciwnie.

 

 
 
Joomla Extensions