Czym jest biorezonans? – pada często pytanie. Oparty na wibracyjnych, fizycznych właściwościach natury, okazuje się on jedną z metod najbardziej bliskich biologicznie ludzkiemu ciału. Często korzystając z częstotliwości zbliżonych do charakterystycznych dla danej osoby, przyczynia się do szybkiego powrotu do zdrowia. Jeszcze w XIX wieku tacy znani naukowcy, jak Michael Faraday, James Maxwell, Heinrich Hertz oraz inni, zasugerowali, że dotknięte chorobą narządy lub układy zmieniają charakterystyczną częstotliwość organizmu, co stawiało na porządku dziennym problem sposobu ich przywrócenia i tego, czy jest to w ogóle możliwe.


Samo pojęcie BIOREZONANS pojawiło się w pierwszej połowie XX wieku, kiedy niemiecki naukowiec Reinhold Voll zasugerował obecność kanałów energetycznych w organizmie człowieka (punkty najmniejszego oporu dla transmisji fal elektromagnetycznych). Ponieważ zjawisko to studiował niestety na niemieckich więźniach obozów koncentracyjnych, dlatego, ze względów etycznych, nawet 30 lat po odkryciu metoda ta pozostawała zakazana. W 1977 r. wpływ na kanały energii fal elektromagnetycznych został opatentowany przez Franza Morella i Ericha Rasche. Nazwano to terapią MORA (od MOrel i RAsche). Naukowcy wykorzystali zjawisko biorezonansu wewnętrznego (analizy i amplifikacji własnych fal elektromagnetycznych organizmu) oraz zewnętrznego (fal wysyłanych przez urządzenie). Możliwe, że rozwój choroby rozpoczyna się właśnie od zaburzenia prawidłowego fizjologicznego zakresu częstotliwości, co przy dłuższym procesie prowadzi do zaburzeń metabolicznych, a następnie choroby.

Poszczególne częstotliwości zostały znalezione i z powodzeniem zastosowane w medycynie, ale początkowo w bardzo ograniczonej liczbie chorób. Era komputerów otworzyła jednak nadzwyczajne możliwości diagnostyki oraz leczenia z zastosowaniem BIOREZONANSU. Szybkość i dostępność diagnozowania tą metodą jest uderzająca. W ciągu godziny można zbadać ogromną liczbę częstotliwości, które odpowiadają konkretnym mikroorganizmom lub chorobom bez użycia fizjologicznych płynów takich, jak krew, plwocina, mocz itd. W ten sposób BRT jest doskonałym asystentem dla klasycznych technik diagnostycznych.

Czym różni się diagnostyka BRT od innych dostępnych technik, jak ultrasonoterapia, diatermia, elektrostymulacja, elektroforeza etc.?

Przede wszystkim, chodzi o biologiczne podobieństwo fal wysyłanych przez urządzenie BRT do charakterystycznych dla ludzkiego organizmu. Istotne jest też jego nieagresywne działanie. Niektórzy wręcz dziwią się, dlaczego w trakcie diagnostyki lub zabiegu nic nie odczuwają. A przecież fal emitowanych przez nasz organizm też nie odczuwamy. Najważniejsza zaś okazuje się docelowość postępowania, czyli identyfikacja, rozpoznanie fali bakterii, czy drobnoustrojów chorobotwórczych i niszczenie jej poprzez wysyłanie odpowiednich częstotliwości bez dotykania innych bytujących w organizmie mikroorganizmów.

Biorezonans ma bardzo niewiele przeciwwskazań – po pierwsze wszczepiony stymulator serca. Reszta z nich jest względna: onkologia, ostre zaburzenia psychiczne i choroby krwi.

bialoob

 

Dr Igor Błagoobrazow to neurolog, specjalista w dziedzinie refleksologii i akupunktury, znawca medycyny chińskiej, posługujący się oryginalną aparaturą do biorezonansu. BIOREZONANS, w tym urządzenia nowej generacji, wykorzystuje w swojej terapii od ponad 20 lat. Stosuje również homeopatię. W przeszłości pracował w Instytucie Medycyny Doświadczalnej w St. Petersburgu (Laboratorium Neuroontogenezy), gdzie badano alternatywne metody, stosowane od dawna w tradycyjnej medycynie chińskiej, tybetańskiej oraz hinduską ayurvedę. Analizowano m.in. wpływ tych terapii na pracę mózgu, co okazuje się szczególnie istotne w przypadku niektórych schorzeń. Nierzadko brali w nich udział wybitni specjaliści z Chin. Dr Błagoobrazow uczestniczył również wyprawach naukowych, które badały wspomniane techniki naturalne w miejscu ich narodzin. Tradycyjnych terapii uczył się od najlepszych specjalistów. Jego nauczycielem był m. in. profesor Pekińskiego Uniwersytetu Medycznego, a zarazem w 11. pokoleniu lekarz tradycyjnej medycyny chińskiej – Li Du Chwej. Poznał nie tylko akupunkturę, ale także wywodzące się ze starożytnych klasztorów Azji, energetyczne techniki pracy z ciałem oraz oddechem, jak np. Tai Chi, Qigong. Od 18 lat prowadzi w Warszawie Akademię Medycyny Alternatywnej AMAMED.

 

Do wad metody BRT można zaliczyć spory stopień trudności diagnostyki. Nie każdy specjalista może opanować tę technikę, wymaga ona bowiem pewnej wrażliwości dotykowej rąk, określonych predyspozycji. Również jakość samych urządzeń wpływa na dokładność diagnozy. Najważniejsze jednak, że metoda ta jest bezpieczna, nieinwazyjna, a w przypadku diagnozowania, w odróżnieniu od badań analitycznych, dostarcza natychmiastowej informacji.

Często diagnostyka biorezonansem pomaga w przypadkach, gdzie tradycyjne metody okazują się bezsilne. Dobrze wykrywa się tą metodą: lamblie, robaki, bakterie, choroby czynnościowe, alergie, zaburzenia hormonalne, rzadko badane gatunki grzybów i pasożytów, a także spowodowane przez nie choroby czy zaburzenia. Z jej pomocą można również wykryć jaskrę otwartego kąta, która występuje z małymi objawami lub bezobjawowo. Szkoda więc, że wciąż tak rzadko sięga się po metodę BRT? Zwłaszcza, gdy wszystkie inne techniki okazują się nieskuteczne.

Dlatego radzę korzystać z możliwości diagnozy oraz leczenia biorezonansem, który nie tylko likwiduje objawy chorobowe, ale działa na określone organy, prowadząc do wyleczenia. Działanie to polega na tłumieniu patologicznych częstotliwości oraz przywróceniu i amplifikacji (czyli wzmocnieniu fizjologicznych częstotliwości drgań i utrzymywaniu względnej równowagi w czasie różnych procesów) fal stanowiących fizjologiczną homeostazę organizmu.

Oprócz wszystkiego, o czym już wspomniałem, chcę jeszcze zwrócić szczególną uwagę na ważną rolę biorezonansu w zwalczaniu zahartowanych, opornych na leki bakterii. Niestety medycyna ma obecnie do czynienia z coraz bardziej zahartowanymi formami bakterii, które są oporne na leczenie lekami! I właśnie tutaj spieszy z pomocą ta unikalna technologia! Bakterie jeszcze nie przystosowały się do tego rodzaju ekspozycji i zazwyczaj nie mogą włączyć swoich mechanizmów ochronnych. W szczególnie trudnych sytuacjach sugerowane jest łączne stosowanie leku oraz biorezonansu. Powinni o tym wiedzieć i pamiętać zwłaszcza lekarze!

Każda komórka drga i generuje pewne oscylacje elektromagnetyczne o ściśle określonej częstotliwości, przy czym częstotliwość ta jest odmienna w przypadku różnych komórek. Pomaga to właśnie w diagnozowaniu, leczeniu, ocenie stanu zdrowia pacjentów oraz odróżnieniu normy od patologii.

Metoda ta pozwala monitorować i ocenić zmiany zachodzące w organizmie w efekcie zastosowania terapii medycyny klasycznej jak i prowadzonych metodami naturalnymi, określić jego rezerwy, właściwości regeneracyjne oraz poprawność wybranej taktyki leczniczej. Dlatego tak ważne jest w codziennej praktyce terapeutycznej, by dla dobra pacjentów połączyć medycynę akademicką i naturalną!

Igor Blagoobrazow

Kontakt:

Centrum Medycyny Naturalnej AMAMED

Warszawa, Al. Jerozolimskie 11/19 lok. 018,019,021

tel. 22 455 51 15, kom. 604 403 780

www.amamed.pl

 

 
 
Joomla Extensions