Z pewnością chociaż raz w życiu doświadczyłeś cierpienia, odrzucenia, lęku, niemocy… Być może uczucia te zawładnęły Twoją psychiką, tworząc indywidualny program reagowania na określone sytuacje. Jest on tak silnie zakorzeniony w podświadomości, że trudno samodzielnie uwolnić się od powtarzanych stale schematów postępowania.


Psychiczne blizny mogą latami wpływać na myśli, działania i uczucia. Mogą ograniczać, wręcz otępiać twórczą inteligencję, nie dając szans na swobodne wyrażanie siebie, swoich emocji, odkrycie pragnień, sprecyzowanie dążeń, bycie szczęśliwym i spełnionym na własny, indywidualny sposób. Regresja stawia sobie za cel uwolnienie od presji pamięci opartego na emocjach stosunku do wydarzeń z przeszłości oraz od wszelkich związanych z nim przymusowych zachowań, dając jednocześnie szansę na swobodne życie, głęboki oddech, uwolnienie z napięć psychicznych i uruchomienie naturalnych sił uzdrawiających tkwiących w umyśle. Tylko od Ciebie zależy, czy będziesz chciał po nie sięgnąć.

Twoim życiem rządzą emocje, osobiste przeżycia, doświadczenia, smutki, radości, kolejne inkarnacje… zależności rodzinne i naleciałości pokoleniowe. To rodzina, jako podstawowa jednostka społeczna, w której żyjemy, zaszczepia określone wzorce postepowania, które rzutują na całe życie oraz przekładają się na stosunek do otaczającego świata i ludzi.

Nasi rodzice sieją w nas mentalne i emocjonalne ziarna – ziarna, które rosną wraz z nami. W niektórych rodzinach są to ziarna szacunku, miłości i wolności. Niestety w wielu innych są to ziarna strachu, obowiązku i winy… Kiedy dorastałeś, zapisane ziarna rozrosły się w niewidoczne chwasty, które zaatakowały Twoje życie tak dalece, że nie potrafisz sobie nawet tego wyobrazić. Ich pędy mogły zaszkodzić Twoim uczuciowym związkom, karierze, życiu rodzinnemu; to one z pewnością zdusiły w Tobie pewność siebie i poczucie własnej wartości.

Susan Forward

Jeśli w okresie dzieciństwa któraś z Twoich podstawowych potrzeb: bezpieczeństwa, miłości, zależności nie zostanie zaspokojona, doświadczasz poczucia krzywdy, co odbija się echem w późniejszym życiu. Nie potrafisz wówczas zaufać, angażować się, przerażają Cię nowe rzeczy, boisz się zmian, krytyki, obcy ludzie stają się zagrożeniem. Twoje reakcje na różnego rodzaju sytuacje nie są prawidłowo wykształcone, a to wpędza Cię w kompleksy i blokuje rozwój osobisty.

W każdym z nas jest małe dziecko, które zostało choć raz w życiu skrzywdzone, wyśmiane, obrażone, odrzucone. To ambiwalentne uczucia dziecka, które – nie mogąc wybaczyć, zwłaszcza rodzicom, wyrządzonych mu krzywd – jednocześnie ich kocha oraz czeka na słowa przeprosin i uznania (a najprawdopodobniej nigdy ich nie doświadczy) stanowią podstawę emocjonalnych przeżyć każdego z nas. Przebywanie wśród ludzi bardzo nieszczęśliwych, przerażonych, pełnych poczucia winy lub złości kreuje pewne negatywne wyobrażenia na temat otaczającego świata, innych i siebie samego. Dlatego tak ważny jest emocjonalny klimat domu dzieciństwa. Często już w dorosłym życiu przejmujesz, powielasz te cechy charakteru, których tak bardzo nie lubiłeś u swoich rodziców i obdarowujesz nimi następne pokolenia. Ważne, abyś to sobie uświadomił oraz przerwał błędne koło skrzywdzonych i krzywdzicieli. Sesje regresji mogą w tym wydatnie pomóc, poprzez przetransformowanie zmienionych stanów świadomości.

Najważniejszym elementem terapii jest chęć dokonania zmian w swoim życiu. Trzeba być gotowym na konfrontację z bardzo przykrymi, bolesnymi wspomnieniami, stawić im czoła, nie walcząc z nimi i nie negując. Najskuteczniejszym środkiem samoobrony przed przykrymi wspomnieniami jest ich akceptacja. Aby osiągnąć uwolnienie od presji minionych zdarzeń należy przeżyć je raz jeszcze, zaakceptować, przebaczyć sobie i tym, którzy Cię skrzywdzili, otworzyć się na miłość, a następnie pójść dalej, zostawiając je za sobą, zmieniając ten negatywny wzorzec postępowania na inny - pozytywny. Jedyną przeszkodę na drodze do uwolnienia stanowi lęk przed świadomym powracaniem pamięcią do bolesnych momentów. Okazuje się tym silniejszy, im bardziej przejmująca jest Twoja historia.

Aby uwolnić się od bólu, cierpienia, chorób, masz jedną drogę: podnoszenie samooceny, przebaczenie i docenienie siebie. Kiedy zechcesz być zdrowy, szczęśliwy, koniecznie musisz poczuć się godny, niewinny i bezpieczny. Uczucia te pozwolą na nowo zacząć ufać swojej intuicji, a ta pomoże dokonać właściwych wyborów. Po udanej sesji należy zintegrować nowoprzyjęte treści ze swoim teraźniejszym życiem. Metodę warto wspomóc pisaniem afirmacji, medytowaniem oraz modlitwą.

Podczas trwania sesji regresji będziesz świadomy tego, co się z Tobą dzieje, będziesz mógł decydować o długości jej trwania, ilości przywoływanych zdarzeń, chęci poruszania określonego wątku. Ważny jest Twój osobisty stosunek do zaistniałych przeżyć. Zatem: (…) nie bój się, nie analizuj, nie cenzuruj. Nie próbuj też sobie przypominać, czy naprawdę coś się wydarzyło, czy też nie. Wszystko, co musisz zrobić, to podążać za uczuciami i obrazami, które się pojawią i pozwolić im prowadzić się tam, dokąd chcą Cię zaprowadzić. W ten sposób przeżyć można bardzo głębokie doświadczenie uzdrawiające, dopóki dany człowiek nie uczepi się pytań w rodzaju: co ja robię, czy to wszystko zmyślam? Mówię wtedy: „Zapomnij o tym, zaufaj swojemu własnemu uzdrawiającemu procesowi, który doprowadzi Cię tam, dokąd musisz dojść, aby się uwolnić.”

Leonard Shaw

Sesje regresji przeznaczone są dla ludzi o szeroko otwartych umysłach, niepreferujących wiary w Boga Wschodu czy Zachodu. Bóg jest jeden i nieważne, jak Mu na imię. To niezwykle ważny element terapii, ponieważ często okazuje się, że nasza pamięć ujawnia obrazy sięgające poza okres wczesnego dzieciństwa, czy prenatalny. Osoba negująca istnienie poprzednich żywotów, nie będzie w stanie uwierzyć i zrozumieć tego, co się z nią dzieje, a to ostatecznie może zaburzyć cały proces terapeutyczny.

Powinieneś uświadomić sobie, że nie bez powodu znalazłeś się na Ziemi tu i teraz, z takimi, a nie innymi zdolnościami, wśród takich, a nie innych ludzi. Wybrałeś to miejsce, ten czas, konkretne osoby, aby na nowo przepracować lekcję życia, dzięki której Twoja dusza będzie wzrastać. Niezwykle trudnym zadaniem jest odnalezienie swojej ścieżki życiowej, która da Ci spełnienie, pozwoli wypełnić indywidualną misję i napełni duszę kolejnymi owocnymi doświadczeniami.

Niezwykle istotna jest osoba samego terapeuty. Wrażliwość na potrzeby innych, połączona z umiejętnością wykrywania obszarów trudności, z którymi można sobie skutecznie poradzić, giętkość podejścia, wczuwanie się w sytuację psychologiczną pacjenta i zdolność przekazywania mu swego zrozumienia dla jego niepokojów oraz cierpień, spokój, wiara w osiągnięcie celu, optymizm, a także ciepło, płynące w jego kierunku to nieodzowne cechy, jakimi powinien wyróżniać się dobry terapeuta.

1008611 1382299508700045 1191903118 o1

Tym właśnie emanuje Jolanta Witkowska vel Selena Sass. Jako osoba dojrzała i spełniona na drodze ku samorealizacji, która odnalazła sens swojego życia – chęć niesienia pomocy innym – koncentruje całą swoją uwagę na danej osobie, jej problemach, potrzebach, dążeniach, dzieląc się jednocześnie swoimi osobistymi przeżyciami i refleksjami. Wierzy, że można uleczyć każdy lęk, ból, rozpacz, nerwicę, bowiem wszystko, co nas otacza, tworzą nasze myśli, a świat zewnętrzny to ich odbicie. Jest świadoma tego, że to, co nas drażni w innych, czego w nich nie lubimy, siedzi w nas samych, gdzieś głęboko, jak wbita w umysł drzazga. Boli nas, drażni, materializuje brak naszej akceptacji dla siebie samych.

Pani Jola od wielu lat zajmuje się pomaganiem w przezwyciężaniu trudności codziennego życia, odnajdywaniu swojej drogi i siebie samych. Jej liczni pacjenci swoim obecnym życiem dają najlepszy wyraz tego, jak wiele może się zmienić, jeśli tylko na to pozwolimy, damy sobie szansę, trochę nad tym popracujemy, zmieniając zakorzenione w nas schematy. Sesje regresji są nadzieją na lepsze życie, oferują możliwość nowego startu.

Pragnij, poproś, uwierz, otrzymaj!

Teraz już wiesz, jak odzyskać poczucie sensu istnienia, jak poprzez samorealizację i pozytywne kreowanie przyszłości osiągnąć wyższy standard życia, poznać jego głębszy sens oraz odkryć własne siły oraz swoją wewnętrzna moc. Bo w każdej istocie tkwi jakaś uśpiona dobra struna, która zadrga pod odpowiednim dotknięciem.

Zofia Hartingh

…bo warto próbować…


Materiał zainspirowany doświadczeniami terapeutki oraz lekturą książek: ●Hipnoza i hipnoterapia, Lechosława GapikaHipnoza, Vladimira Aristo GheorghluHipnoza, Hanny KrallHipnoza, między jawą a snem, Zbigniewa PetersonaSpotkania z podświadomością, hipnoza werbalna i biostymulacja, Marii SzulcUzdrawiające regresje, autorstwa: Leszka Żądło, Moniki Więch, Marty Ozimek.

 

 
 
Joomla Extensions